Dönüşümü yüksek e-ticaret rehberi...

İnternetten Para Kazanmak?

İlk olarak çağımızın olmassa olmazı, internet ortamındaki dükkanınız olan E-ticaret sitesine sahip olmalısınız. Böyle bir E-Ticaret sitesi için Reklam Mühendisi gibi siteleri ziyaret edip iletişime geçerek kolayca yapımına başlayabilirsiniz. Bunun yanında satışlarınızı hızla arttırarak kar elde edebileceğiniz Affiliate Marketing sistemini online satış sürecinize dahil ederek E-Ticaretin tüm gerekliliklerini yerine getirirseniz en rahat biçimde, en az riskle büyük bir müşteri kitlesine ulaşarak satış sağlayabilirsiniz.

Affiliate Marketing Nasıl Çalışır?

Affiliate Marketing sistemi online satış yapan firmanızın en az risk ile en çok müşteriyi bulmasını sağlayan, satış sitenize yönlendirdiği müşterinin ürün veya hizmetinizi satın alması durumunda firmanızdan düşük bir miktarda komisyon talep eden sistemdir. Sitenize müşteri girişi sağlayan kişi yada firma sizin kazancınızı arttırırken kendide kazanç sağlayarak Affiliate Marketing sisteminin bir parçası haline gelmenizi sağlar. Böylece sizin sorumluluklarınız azalırken satışlarınız artar.

Affiliate Marketing Sistemine Nasıl Başlarım?

Affiliate Marketing sistemine başlamak için sistemin Türkiye’ deki başarılı örnekleri Affiliate Engineer gibi kullanımı da iletişimi de kolay olan siteler ile çalışılabilirsiniz.

Affiliate İle Müşteri Girişi Nasıl Sağlanır?

Kişilerin firma sahipleri yerine reklam verdiği, ziyaretçi sayılarını maksimumda tuttukları sitelerinde firmanızın banner yada diğer biçimlerdeki linkleri ile sayfanıza yönlendirme sağlar. Affiliate sistemi sitenize müşterinin hangi site üzerinden geldiğini kolayca belirleyebilir. Sistem ziyaretçinin hangi site üzerinden geldiği bilgisini tutar, giren ziyaretçinin alışverişinin sonuna kadar takip eder kişi e-ticaret sayfanızdan ürün satın aldığı taktirde düşük miktarda bir komisyonu kişiye aktarır.

Affiliate Marketing Nedir?

Affiliate Marketing en basit anlatımıyla online satış yapan firmanızın en az riskle en çok satışı yapmasını sağlayan sistemdir. Bu sistem firmanızın müşteri bulmasını sağlayan, sitenize yönlendirdiği ziyaretçinin ürün veya hizmetinizi satın alması doğrultusunda firmanızdan düşük bir miktarda komisyon talep eden sistemdir. Bu tür sistemlerin Türkiye’ deki başarılı örnekler Affiliate Engineer gibi sitelerdir.

Affiliate Marketing Dönüşümü Nasıldır?

Kişilerin firma sahipleri yerine reklam verdiği, ziyaretçi sayıları yüksek web sayfalarında firmanızın banner yada diğer formattaki linkleri ile sayfanıza yönlendirme sağladığı bu sistemde satıcı açısından sorumlulukları minimuma indirerek büyük kolaylık sağlamasının yanında hiçbir riski de yoktur. Banner yada diğer biçimlerdeki Reklamınızı gören ziyaretçi e-ticaret sayfanıza girer herhangi bir alışveriş olursa ödeme yaparsınız olmaz ise hiçbir ödeme yapmak zorunda değilsiniz. Ayrıca sistemin dönüşüm oranları hiç bir risk almamanıza rağmen oldukça yüksektir.